مردم اکنون باید درس بزرگی از انتخابات اسفند ۹۸ بگیرند که وقتی از انتخابات ناامید شوند، تندروی و یک‌سویه‌گرایی حاکم می‌شود.

حسین مرعشی، فعال اصلاح طلب و سخنگوی حزب کارگزاران ضمن انتقاد از مردم از ایشان خواسته تا از انتخابات مجلس یازدهم درس بگیرند! البته ناراحتی مرعشی به شکست سنگین اصلاح طلبان در انتخابات مجلس برمیگردد و نه کاهش حضور مردم که آن هم پیامی به غیر از اعلام ناراحتی از ناکارامدی اصلاح طلبان در دولت کنونی و مجلس دهم نبود. اصلاح طلبان صرفا مشارکتی را دوست دارند که پیروز آن باشند وگرنه در حضور ۸۵ درصدی مردم در انتخابات سال ۸۸ که اصلاح طلبان بازنده آن میدان با ۱۳ میلیون اختلاف بودند، کار به اغتشاش و آشوب کشید.

البته این عصبانیت اصلاح طلبان از مردم امر جدیدی نیست. اردیبهشت ماه امسال هم اکبر ترکان در توهینی آشکار به مردم شرکت کننده در انتخابات گفته بود: «برای این افراد مباحث عقلانی در مرحله دوم قرار دارد».

این نکته را هم باید اضافه کرد که توهم مرعشی مبنی برنارضایتی مردم از مجلس در حالی است که مجلس یازدهم از ابتدای کار خود حل مشکلات معیشتی مردم و همچنین باز کردن گره های افتاده را در دستور قرار داده است. در عین حال مجلس به طور ویژه ای تلاش کرده است تا بتواند دولت روحانی را وادار به کار کند و از سوی دیگر مانع تحمیل مشکلات جدید مانند کسری بودجه فاجعه بار در بودجه سال آینده شود.

به گزارش سیاسی نیوز، گزیده اظهارات مرعشی را در ادامه خواهید خواند:

*باید از این موضوع غافل شد که نمایندگان مجلس آمده‌اند به دوستان و همفکران خود خدمت‌ کنند

*مردم ولی‌نعمت مسئولان هستند و صاحبان اصلی این مملکت‌اند اما انتقادی به مردم هم وارد است؛ اینکه مردم اکنون باید درس بزرگی از انتخابات اسفند ۹۸ بگیرند که وقتی از انتخابات ناامید شوند، تندروی و یک‌سویه‌گرایی حاکم می‌شود.

*باید همچنان به اصلاحات امیدوار بود. اصلاحات امری بسیار زمان‌بر و تدریجی است و خستگی در عرصه سیاسی جای ندارد و کناره‌گیری از سیاست هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.

*برای اصلاح کشور باید صبر داشت و با تکیه بر صبر به خردورزی پرداخت. به‌هر‌حال جریان‌هایی در کشور وجود دارند که تاب دموکراسی را ندارند و ما باید با تحمل بالا قدرت درک عمومی را افزایش دهیم تا در نهایت فرصت مشارکت سیاسی به همه داده شود.

  • نویسنده : عبدی
  • منبع خبر : جهان نیوز